Forex Takvimi – 31.12.2015

Yılın Son Gününde Bizleri Neler Bekliyor?

Her zaman dediğimiz gibi koşullar ne olursa olsun sizlere destek vermeye devam edeceğiz. Yılın son gününde İstanbul kara teslim olsa da sizleri yalnız bırakmıyoruz. Paritelerde hareketliliğin ve volatilitenin çok fazla olduğu bir seneyi bırakıyoruz. ECB ne yapacak, Fed faiz artıracak mı, petrol fiyatları ne olacak, ALTIN daha nereye kadar düşecek ve buna benzer sorularla bu yılıda geride bırakıyoruz. Dilerseniz çok da lafı uzatmadan bugün gelecek olan verilere bakalım.
Bankaların tatil olması ve piyasalardaki tatil havasının devam etmesi nedeniyle bugün de işlem hacminin düşük olmasını bekliyoruz.
15.30’da ABD’den haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklenti 274 bin. Önceki veri ile kıyasladığımızda gelecek olan veride çok da bir değişim yaşanması beklenmiyor. Gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
16.45’de ABD’den Chicago PMI açıklanacak. Beklenti 50.4. Önceki rakam baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanmıyor. Açıklanacak olan verinin paritelerdeki etkisinin sınırlı olmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.