Forex Takvimi – 31.07.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Hareketliliğin bol olduğu bir ayı geride bırakıyoruz. Özellikle son iki haftadır yaşanan gelişmeler paritelerde fırsatların çıkmasına neden oldu. Yurt içinde yaşanan siyası ve jeopolitik gelişmeler nedeniyle USDTRY yükselmeye devam ediyor. Diğer yandan FOMC kararları açıklandı. Kararlara baktığımızda beklenen gibi şahin tonda açıklamalar yoktu fakat USD üzerinde baskı yaratmadığını gördük. ABD büyüme verisi de beklentinin hafif altında geldi fakat ilk çeyreğe olumlu yönde revizeler geldi ve detaylarda beklenti üzeri kaldı. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
10.00, Türkiye ticaret dengesi (beklenti -6.30 milyar). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. TRY için önemli bir veri. USDTRY’de hareketlenmeler yaşanabilir.
12.00, Euro Bölgesi işsizlik oranı (beklenti %11.0), çekirdek flaş TÜFE(beklenti %0.8). Her iki verinin de beklentide gelmesi bekleniyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Kanada’dan 15.30’da aylık büyüme açıklanacak. Beklenti %0.0. Baktığımızda CAD için son derece önemli bir veri. Fakat gelecek olan veride kötüleşme olması USDCAD’e yükselişler getirir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.