Forex Takvimi – 30.12.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Hafta başından beri ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için ve bankaların tatil olması nedeniyle piyasalarda hacim son derece düşük oluyor fakat yıl sonunda olduğumuz için ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Dün ABD’den gelen veriler paritelere pek de bir hareket getirmedi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
İspanya’dan saat 10.00’da flaş TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.1. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EUR için pozitif olur fakat paritelerde etkisi pek de fazla olmaz.
Euro Bölgesi’nden saat 11.00’da M3 para arzı açıklanacak. Beklenti %5.2. Önceki veri ile kıyasladığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin etkisi paritelerde son derece  sınırlı olur.
ABD’den 17.00’da askıdaki konut satışları, 17.30’da ise ham petrol stokları açıklanacak. Beklentiden farklı gelecek olan veriler USD paritelerinde hareketlenmelere neden olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.