Forex Takvimi – 30.09.2015

ADP Tarım Dışı Verisi Geliyor!

Herkese iyi günler. Piyasalarda öngörülmezlik son derece fazla. Paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Bu sebeple bu gibi dönemlerde temkinli olmalıyız. FOMC üyelerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bazıları bu sene faiz artışı beklerken bazıları da enflasyonun güven vermemesi nedeniyle faiz artışının 2016 yılına ertelenmesini istiyor. Bu yıl faiz artırım olasılığının iyice artması için gelecek olan istihdam ve enflasyon verilerinde iyileşmenin devam etmesi gerekiyor. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30, İngiltere cari denge (beklenti -22.2 milyar), final büyüme çeyreklik (beklenti %0.7). Bu dakikalarda karşımıza önemli fırsatlar çıkabilir. GBPUSD’deki hareketlenmeleri kaçırmak istemiyorsanız bu dakikalarda ekran başına.
12.00, Euro Bölgesi TÜFE (önceki ver %0.1), İşsizlik oranı (beklenti %10.9). Varlık alım programı bildiğiniz gibi hala devam ediyor. Enflasyon tarafında iyileşmenin beklendiği kadar hızlı olmaması varlık alım programının uzatılmasına neden olabilir. Geçtiğimiz haftalarda politika yapıcılar da programın uzatılabileceğinin altını çizmişlerdi.
15.15, ABD ADP tarım dışı istihdam değişimi (beklenti 192 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif de olsa iyileşme yaşanması bekleniyor. Cuma günü gelecek olan tdi verisinin ne yönde geleceği konusunda piyasada bir algı oluşturabilir.
15.30’da Kanada’dan gelecek olan büyüme verisi ve 16.45’de ABD’den gelecek olan Chicago PMI verileri USDCAD’de fırsatlar karşımıza çıkaracak.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.