Forex Takvimi – 30.07.2015

ABD Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Dün FOMC kararları açıklandı. Kararlara baktığımızda istihdamdaki iyileşmenin devam etmesi gerektiğine ve enflasyondaki iyileşmenin tatmin edici olması gerektiğine vurgu yapıldı. Eylül ayına yönelik hiçbir sinyal çıkmadı kararlardan. Fakat Eylül ayı seçeneğini tamamen masadan kalkmış değil. Eylül toplantısına kadar ABD’den önemli istihdam raporları ve büyüme verisi açıklanacak. Fed bu verileri yakından izlemeye devam edecek. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
10.00, İspanya flaş TÜFE açıklanaca (beklenti %0.1), flaş büyüme (beklenti %1.1). Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur fakat paritelere büyük hareketler getirmez.
10.55, Almanya işsizlik değişimi (beklenti -5 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EURUSD’de bir miktar da olsa etki yaratabilir.
15.30’da ABD’den çeyreklik büyüme ve haftalık işsizlik başvurusu açıklanacak. Her iki veride de iyileşme olması durumunda USD büyük bir baskı yaratabilir. Fırsat isteyen yatırımcılar bu saatlerde ekran başına.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.