Forex Takvimi – 29.12.2015

Bugün Dikkatler ABD Verilerinde

Herkese iyi günler. 2015’in son haftasına girdik. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri karşımıza çıkmadı. İngiltere ve Kanada’da bankaların kapalı olması hacmin düşük olmasına neden oldu. Diğer yandan İran’dan petrol üretimi yönünde gelen açıklamalar petrol fiyatları üzerinde baskının devam etmesine neden oldu ve USDCAD’de yükseliş yaşandı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.
ABD’den saat 15.30’da ticaret dengesi açıklanacak. Beklenti -60.90 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride hafif bir kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri USD için negatif olur.
ABD’den saat 16.00’da S&P konut fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %0.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
17.00’da ABD’den CB tüketici güveni verisi açıklanacak. Beklenti 93.8. Önceki veri ile kıyasladığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Bu dakikalarda hacimsiz piyasada hareketlenmeler yaşanabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.