Forex Takvimi – 29.09.2015

ABD ve Kanada Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda sakin bir gün geçirdik. Fed üyelerinden Dudley yaptığı açıklamada bu yıl faiz artışı beklediğini ifade etti. USD için pozitif bir açıklama olmasına rağmen paritelerde baskısını pek de fazla hissettiremedi. Diğer yandan Çin büyümesine  ilişkin endişelerin artması ve Dünyanın en büyük emtia ticareti ve madencilik şirketi olan Glencore hisselerine sert düşüşlerin gelmesi AUD ve NZD üzerinde baskı oluşturdu. JPY ise güvenli liman olarak talep gördü. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
İngiltere’den saat 11.30’da şahıslara verilen net krediler açıklanacak. Beklenti 4.1 milyar. Geçtiğimiz hafta GBP üzerinde baskı vardı. Bu hafta başlangıcında da tamamen üzerindeki baskıyı atmış değil. Gelecek olan verinin GBPUSD’de etkisi sınırlı olur bizce.
Öğleden sonra ise Kanada’dan konut fiyat endeksi açıklanacak. Diğer yandan ABD’de ticaret dengesi ve CB tüketici güveni endeksi açıklanacak. Bu demek oluyor ki USDCAD’de karşımıza fırsatlar çıkabilir. Bununla birlikte USDCAD’de yönünün en önemli belirleyicilerinden biri olan petrol fiyatlarının da yakından takip edilmesi gerekiyor.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.