Forex Takvimi – 29.07.2015

Bugün Gözler FOMC Kararlarında!

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir aydayız. Yurt içindeki siyasi ve jeopolitik gelişmeler nedeniyle USDTRY’de yukarı yönlü hareketler yaşandı. Bugün piyasaların gözü FOMC kararlarında olacak. Dün başlayan ve bugün kararların açıklanacağı toplantıda piyasalar faiz artırımına yönelik sinyaller arayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
İngiltere’den saat 11:30’da şahıslara verilen net krediler açıklanacak. Beklenti 3.0 milyar sterlin. Açıkcası beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
17.00, ABD beklemedeki konut satışları (beklenti %1.0). Beklentiden iyi gelecek olan veri USD için pozitif olur fakat paritelerde büyük bir etki yaratmaz.
21.00’da FOMC kararları ve faiz kararı açıklanacak. Haftanın en önemli gelişmesi. Piyasalar Fed’den Eylül ayı faiz arttırımına yönelik ip uçları aramaya çalışacak. İstihdam piyasasında yaşanan gelişmeler doların baskısını arttırdı geçtiğimiz hafta. Şahin tonda gelecek olan açıklamalar USD’nin baskısının devam etmesi anlamına gelir. Bizde bu saatlerde son dakika haberlerimizle üyelerimizin yanında olacağız.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.