Forex Takvimi – 29.06.2015

Ekonomik Takvimde Bizleri Neler Bekliyor?

Herkese iyi günler son derece önemli bir haftayı geride bıratık. Yunanistan ile kreditörler arasında aylardır süren toplantılardan elle tutulur bir sonuç çıkmıyordu. Her iki tarafında kırmız çizgilerinden ödün vermemesi düğüm çözülmesine engel oluyordu. Fakat hafta sonun Euro Bölgesi maliye bakanlarının yaptığı toplantıdan red kararı çıktı. Yunanistan ve Euro Bölgesi son derece kritik bir döneme girdi. Yunanistan 5 Temmuz’da referanduma gideceğini açıkladı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Gün içinde Almanya’dn aylık bazda TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.1. Euro Bölgesi’nin kalesi Almanya’dan önemli bir veri EUR için. Fakat beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
11.30, İngiltere şahıslara veriler net krediler.(beklenti 3.3 milyar). Açıklanacak olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur. Fakat GBP paritelerine büyük bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
15.30, Kanada ham madde fiyat edenksi (beklenti %4.4). Önemli petrol ihraçatçısı olan Kanada petrol fiyatlarındaki düşüşten negatif etkileniyor. Gelecek olan veride iyileşme olması CAD için pozitif olur.
17.00, ABD beklemedeki konut satışları (beklenti %1.3). USD için önemli bir veri. Açıklanan veride değişim olması USD paritelerinde karşımıza fırsatlar çıkarablir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.