Forex Takvimi – 29.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir haftayı geride bıraktık. Geçtiğimiz haftaya Boris Johnson’dan gelen açıklamalar damgasını vurdu ve GBP üzerinde baskı oluştuğuna şahit olduk. Diğer yandan ABD’den gelen iyi veriler haftanın son günlerinde USD’nin alıcı bulmasını sağladı. Bu hafta bizi önemli veri ve gelişmeler bekliyor. Dilerseniz haftanın ilk gününde gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
10.00’da İsviçre’den KOF ekonomik göstergesi (beklenti 99.1) açıklanacak. Beklenti altı kalacak veri USDCHF paritesini yukarılara taşıyabilir.
11.00’da Türkiye’den ticaret açığı (önceki veri -6.18 milyar) açıklanacak. TRY paritelerine hareketlilik gelebilir bu dakikalarda.
11.30’da İngiltere’den şahıslara verilen net krediler açıklanacak. Beklenti 5.2 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
12.00’da Euro Bölgesi’nden flaş TÜFE (beklenti %0.0) ve flaş çekirdek TÜFE açıklanacak. Beklentiden kötü gelecek olan veri euro üzerinde baskı yaratabilir.
16.45’te ABD’den Chicago PMI (beklenti 52.1) ve 17.00’da askıdaki konut satışları(beklenti %0.6) açıklanacak. Beklentilerden iyi gelecek olan veriler dolar boğalarını devreye sokabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.