Forex Takvimi – 28.07.2015

İngiltere’den Büyüme Geliyor!

Herkese iyi günler. Dün paritelerde ani yön değişimlerinin çok fazla olduğu bir gündü. USDTRY paritesine baktığımızda ise yurt içinde yaşanan gelişmeler nedeniyle yükselişlerin yaşandığını gördük. Fed’in faiz artırım sürecinde olması da TRY’nin kırılganlığını arttırıyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Saat 11.30’da İngiltere’den çeyreklik öncü büyüme açıklanacak. Beklenti %0.7. Geçtiğimiz hafta içerisinde BoE üyesi Miles’dan faiz artırımına yönelik açıklamalar gelmesi GBPUSD’yi yukarılara taşımıştı. Beklentiden iyi gelecek olan veri GBPUSD’de önemli fırsatlar karşımıza çıkarır.
Kanada’dan saat 15.30’da ham madde fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %1.1. Petrol fiyatları üzerindeki baskının devam etmesi CAD üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor. Gelecek olan veride büyük bir değişim olsa bile USDCAD’e keskin hareketler getirmez.
ABD’den 17.00’da CB tüketici güven endeksi gelecek. Beklenti 100.1. Beklenti altı gelecek olan veri USD için negatif olabilir fakat USD’nin basksını pek de azaltmaz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.