Forex Takvimi – 28.01.2016

İngiltere ve ABD Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Önemli bir hafta içerisindeyiz. Çin kaynaklı paritelerde öngörülmesi zor hareketler yaşanabiliyor. Diğer yandan piyasaların gözü dün FOMC kararlarındaydı. Açıkcası dolar boğalarının seveceği bir karar metni karşımıza çıkmadı. Kararlara baktığımızda Ocak ayında yaşananlar Fedi bir miktar endişelendirmiş gibi. Kararlarda enflasyonun yakın vadede yükselmeyeceğine dair açıklamaların olması hem de küresel risklere dikkat çekilmesi USD alıcılarının canını sıkabilir. Fed güvercin bir tutum sergilesede Mart ayı toplantısına kadar gelişmeleri yakından takip edecek. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30’da İngiltere’den çeyreklik öncü büyüme açıklanacak. Beklenti %0.5. Önceki rakamla kıyasladığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Gelen datalarda kötüleşme yaşanması, Carney’den gelen açıklamalar ve Brexit senaryosunun belirsizliğe neden olması GBP’yi üzen konular. Gelen verinin beklenti altı kalması GBP satışlarını beraberinde getirebilir.
15.30’da ABD’den haftalık işsizlik başvuruları ve çekirdek dayanıklı malların siparişleri açıklanacak. Her iki veride de iyileşme yaşanması durumunda USD alıcıları devreye girebilir.
17.00’da ABD’den beklemedeki konut satışları açıklanacak. Beklenti %1.0. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması USD için pozitif olur fakat verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.