Forex Takvimi – 27.11.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. USD haftaya iyi bir başlangıç yaptı ve öyle devam ediyor. Dün ABD’de piyasalar Şükran Günü Dolayısıyla kapalıydı ve piyasalarda son derece düşük bir hacim vardı fakat sınırda yaşanılan gelişmelerin etkisi hala devam ediyor. Jeopolitik risklerin artmasından sonra TRY varlıklarına sert satışlar geldi ve USDTRY’de yükselişler yaşandı. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.00’da İspanya’dan flaş TÜFE açıklanacak. Beklenti %-0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride hafif bir iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EUR için pozitif fakat enflasyondaki sıkıntılar devam ettiği için paritelerde bir etkisi olmaz.
11.30’da ise yine İngiltere’den 2. büyüme tahmini açıklanacak. Önceki veri %0.5. Beklentiden iyi gelecek olan veri GBP için son derece pozitif olur. Bu dakikalarda GBPUSD’de fırsatlara hazır olun.
16.30’da Kanada’dan ham madde fiyat endeksi açıklanacak. Beklenti %0.4. Önceki veri ile kıyasladığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri CAD için negatif olur ama baktığımızda USDCAD’e önemli bir hareket getirmeyebilir.
Dün Şükran günü nedeniyle ABD’de piyasalar tatildi. Bugün de ABD’de piyasalar yarım gün tatil olacak. Bugün de hacmin düşük olmasını bekliyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.