Forex Takvimi – 27.10.2015

Bugün İngiltere ve ABD Piyasaya Yön Verecek

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için paritelerde sınırlı hareketler oldu. Bugünden itibaren paritelerde daha net fırsatlar çıkmaya başlayacak. Özellikle piyasaların gözü ve kulağı yarın gelecek olan FOMC kararlarında olacak. Piyasa faiz artışına yönelik sinyaller arayacak fakat son dönemde gelen verilere baktığımızda yine temkinli bir Fed ile karşılaşabiliriz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
İngiltere’den saat 12.30’da çeyreklik büyüme açıklanacak. Beklenti %0.6. GBP için son derece önemli bir veri. Beklenti altı bir rakam açıklanması GBPUSD üzerindeki baskıyı artırabilir.
ABD’den ise 15.30’da çekirdek dayanıklı malların siparişi açıklanacak. Beklenti %0.1. USD paritelerine önemli hareketler getirebilecek bir veri. Beklenti üzeri gelecek olan rakam USD alıcılarının devreye girmesine neden olabilir. Bu saatlerde paritelerdeki fırsatlara hazır olun.
17.00’da ise ABD’den CB tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 102.5 Beklentide gelecek olan verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.