Forex Takvimi – Günün Fırsatları – 27.07.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Fırsatlar Var

Herkese iyi günler. Doların genelikle baskılı olduğu bir haftayı geride bıraktık. Diğer yandan yurt içinde yaşanan gelişmeler ve siyasi belirsizlikler nedeniyle 2.7530 seviyelerine kadar yükseldi. Bu hafta dolar için önemli bir haftaya giriyoruz. Salı günü başlayıp Çarşamba günü sonuclanacak olan FOMC kararları bu haftanın en önemli gelişmesi olarak karşımıza çıkacak. Piyasa faiz artışının ne zaman başlayacağı ile ilgili ip uçları arayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Almanya’dan saat 11.00’da ifo iş iklimi endeksi açıklanacak. Beklenti 107.6. Beklentiden iyi gelecek olan veri EUR için son derece pozitif olur. Bu saatlerde fırsat çıkar mı derseniz çıkar.
Türkiye’den saat 14.30’da kapasite kullanım oranı açıklanacak. Önceki veri %75.1. Hafta boyunca yurt içinde yaşanan gelişmeler TRY üzerinde baskı oluşturdu. Gelecek olan veride iyileşme olması TRY için pozitif olur fakat USDTRY’deki yükselişleri bizce engellemeyebilir.
ABD’den saat 15:30’da çekirdek dayanıklı mallar siparişi açıklanacak. Beklenti %0.3. Bu saatlerde günün en önemli fırsatlarının çıkmasını bekliyoruz. USD paritelerinde hareketlenmelere hazır olun.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.