Forex Takvimi – 26.08.2015

Gözler ABD Verilerinde!

Herkese iyi günler. Asya, Avrupa ve Amerika endeksleri haftaya büyük kayıplarla başladı ve PBoC yaşanan bu gelişmelere seyirci kalamadı ve beklenen hamleyi dün hayata geçirdi. PBoC munzam karşılıklarda indirime giderek ekonominin canlanması için elinden geleni yapmaya devam ediyor. Yapılan bu hamleler işe yaramaz ise ek gevşeme hamlelerinin kapıda olduğunu hatırlatmakta fayda var. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30, İngiltere BBA mortgage onayları (beklenti 46.0 bin). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan rakamda hafif de olsa iyileşme yaşanması bekleniyor fakat paritelere hareket getirmesini beklemiyoruz.
15.30, ABD dayanıklı ürün siparişleri (beklenti %-0.5), çekirdek dayanıklı ürün siparişleri (beklenti %0.3). Dolar için haftanın en önemli verisi dersek hiç kimse karşı çıkmaz herhalde. Son haftalarda global büyüme üzerinde artan riskler zaten piyasanın Eylül ayı faiz artışlarına daha şüpheyle bakmasına neden oldu. Zayıf dayanıklı ürün siparişleri verisi bu şüpheleri artırır.
17.00, FOMC üyesi Dudley konuşması. Başkan Yellen ve yardımcısı Fischer ile birlikte Dudley, FOMC’de en çok ağırlığı olan üyelerden biri ve New York’ta yapacağı konuşmada yurt içi ve dışı global gelişmelerden bahsedecek. Yapacağı açıklamaların piyasalara hareket getireceğini tahmin etmek zor değil.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.