Forex Takvimi – 26.02.2016

Gözler ABD Verilerinde!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Boris Johsnson’dan gelen açıklamalar haftaya damgasını vurdu. Diğer yandan piyasalarda belirsizliklerin olması nedeniyle sarı metal güvenli liman olarak talep gördü. Bugün ise önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
İspanya’dan saat 10.00’da flaş TÜFE açıklanacak. Beklenti %-0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur.
Avrupa seansında çok önemli bir veri dikkat çekmiyor fakat öğleden sonra ABD’den piyasalara hareket getirecek çok kritik veriler gelecek. 15.30’da ABD dördüncü çeyrekte büyüme ikinci tahmini açıklanıyor. İlk tahmin %0.7’ydi, piyasalar ikinci tahminde bunun %0.5’e revize edilmesini bekliyor.
Aynı anda çekirdek PCE fiyat endeksi, bireysel harcamalar ve gelirler ile ürün ticaret dengesi açıklanacak. 15.30 dolar için çok kritik bir an ve beklenti dışı rakamlar tüm dolar paritelerinin yanında borsalar ve tahviller gibi diğer piyasalarda da keskin hareketlere neden olabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.