Forex Takvimi – 26.01.2016

Ekonomik Takvim Isınmaya Başlıyor

Herkese iyi günler. Son dönemlerde paritelerde hareketlilik son derece fazla. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri açıklanmadı. Küresel piyasalardaki kaos ortamının devam etmesi nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanıyor. Bu hafta son derece önemli veri ve gelişmelere bizleri bekliyor. Özellikle piyasanın odak noktasında yarın gelecek olan FOMC kararları var. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Bugün TCMB’den yılın ilk enflasyon raporu açıklanacak. Piyasalar para politikasının hangi koşullarda ve nasıl basitleştirileceğine dair daha net açıklamalar bekliyor.  Merkez bankası 2016 politikasını açıkladığı Aralık ayındaki sunumunda piyasalardaki oynaklığa dikkat çekerek sadeleşme için bu oynaklığın azalması gerektiğine dikkat çekmişti.
Saat 12.45’de BoE başkanı Carney Londra’da açıklamalarda bulunacak. Para politikası ve faiz artırımı süreciyle ilgili açıklamalar GBP paritelerine hareket getirebilir.
17.00’da ABD’den tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 96.6. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.