Forex Takvimi – 25.11.2015

Bugün Dikkatler ABD Verilerinde

Herkese iyi günler. Dün Türkiye sınırında yaşanılan gelişmelerin etkisinin hemen piyasalara yansıması oldu. Türkiye sınırının ihlal edilmesi üzerine Rusya’ya ait uçak düşürüldü. Bu olaydan sonra piyasalarda panik havası yaşandı. TRY varlıklarına sert satışlar geldi ve USDTRY 2.8840 seviyelerine kadar yükseldi. Risk iştahının daralması ile birlikte ALTIN güvenli liman olarak talep gördü. Hareketli bir günü geride bıraktık. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
İtalya’dan saat 12.00’da perakende satışlar açıklanacak. Beklenti %0.5. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan rakamda iyileşme yaşanması bekleniyor fakat açıklanacak olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
15.30’da ABD’den gelecek çok önemli veriler var. Çekirdek dayanıklı mal siparişleri ve işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklentiden iyi gelecek olan veriler USD için son derece pozitif olur.
17.00’da ise ABD’den yeni konut satışları açıklanacak. Piyasalar bu dakikalarda yine hareketlilik gelebilir.
23.45’te ise Yeni Zelanda’dan ticaret dengesi verisi gelecek. Beklentiden iyi olarak gelecek veri NZDUSD’de toparlanmaları beraberinde getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.