Forex Takvimi – 25.08.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Son dönemlerde böyle bir gün yaşanmadı. Piyasalar dünkü yaşanan kaos ortamını ‘kara Pazartesi’ olarak adlandırdı. Çin ekonomisinin durağanlaşması ve Asya borsalarında büyük satış dalgasının başlaması Avrupa ve ABD endekslerinin açılması ile birlikte devam etti ve keskin dolar satışları geldi. Piyasa riskten kaçarak JPY ve CHF gibi güvenli limanları tercih etti. Bugün baktığımızda ise doların verdiklerini geri aldığını görüyoruz. Bugünde önemli  fırsatlar karşımıza çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.00, Almanya IFO iş dünyası güven endeksi, beklenti 107.6. Yaklaşık iki hafta önce açıklanan ZEW ekonomik güven endeksinde hafif bri gerileme vardı. Ona paralel IFO endeksinde de bir miktar gerileme öngörülüyor. Euro paritelerine anlık keskin hareketlenmelere neden olacağını söylememize gerek yok herhalde.
17.00, ABD CB tüketici güven endeksi (beklenti 92.8), birinci el konut satışları (beklenti 512 bin). Hem güven endeksi hem de konut verisinde önceki aya göre daha iyi rakamlar bekleniyor. Bizim yayın kapanışa doğru çok net fırsatlar sunabilir.
Piyasalarda öngörülmez hareketlerin bu kadar çok olduğu dönemlerde doğru desteğin önemi bir kat daha ortaya çıkıyor. Bu eşsiz hizmetlerden faydalanmak istiyorsanız sağ yukardaki formu doldurmanız yeterli olacaktır. Gelin başarıya uzanan basamakları emin adımlarla birlikte çıkalım.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.