Forex Takvimi – 25.06.2015

Fed’den Yakın Takip!

Herkese iyi günler. Haftanın başından beri piyasalarda volatilite ve öngörülmezlik son derece fazla devam ediyor. Zaman zaman paritelerde dolar baskısı yaşanırken zaman zaman da aniden dolar satışları gelebiliyor. Diğer yandan haftanın başında Yunanistan konusunda iyimserlik hakimdi. Fakat dün Çipras’ın yaptığı açıklamalarda o iyimserlikten eser kalmadığını görüyoruz. Dilerseniz bugün yaşanacak olan gelişmelere bakalım.
Avrupa’dan kritik bir veri yok fakat öğleden sonra saat 15:30’da ABD’den çok önemli veriler geliyor. Fed’in dikkate aldığı çekirdek PCE fiyat endeksinin aylık bazda %0.1 yükselmesi beklenirken, bireysel harcamalarda %0.7, bireysel gelirlerde ise %0.6 artış öngörülüyor. Diğer yandan haftalık işsizlik başvuruları için piyasa beklentisi 271 bin. Bizce PCE fiyat endeksi en önemlisi ve beklenti üzeri bir rakam dolar fırtınası estirebilir.
ABD’den saat 16.45’te flaş hizmetler PMI açıklanacak. Beklenti 56.5. Önceki veriyle kıyasladığımızda gelecek olan veride herhangi bir değişim olması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi çok sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.