Forex Takvimi – 24.12.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Yılın son günlerine yaklaştıkça paritelerde öngörülmezlik de git gide artıyor. Bu gibi günlerde işlem tercihlerinizde riski minimum seviyelerde tutmanızı öneriyoruz. Dün ABD’de petrol stoklarının azalmasından petrol fiyatlarında artış yaşandı ve bunun sonucunda USDCAD’de 1.39 bölgesi altına bir hareket gerçekleşti. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Almanya, Avustralya ve Yeni Zelanda’da bankalar Noel tatili nedeni ile kapalı. Bankaların kapalı olması piyasalarda hacmin düşük olmasına neden olabilir.
İngiltere’den saat 11.30’da BBA mortgage başvuruları açıklanacak. Beklenti 46.2. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride pek de bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerde etkisi son derece sınırlı olur.
ABD’den saat 15.30’da haftalık işsizlik başvuruları açıklanacak. Beklenti 270 bin. Önceki rakam ise 271 bin. Baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanılması beklenmiyor. Gelecek olan rakamda değişim yaşanması durumunda paritelerde hareketlilik yaşanabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.