Forex Takvimi – 24.11.2015

Bugün Gözler TCMB Faiz Kararlarında!

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin çok fazla olması nedeniyle paritelerde ani yön değişimleri yaşanabiliyor. Dün dolar güne kuvvetli başladı fakat günün devamında baskısını devam ettiremedi. Petrol fiyatlarında toparlanma yaşanması ile birlikte USDCAD’de keskin bir düşüş yaşandı. Bu hafta bizi önemli veriler bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.00’da yine Almanya’dan Ifo İş İklimi endeksi (beklenti 108.3). Beklentiden iyi gelecek olan veri EURUSD’de toparlanmaları getirebilir.
11.05’te RBA Başkanı Stevens konuşma yapacak. O dakikalarda biz de yakın takipte olacağız ve AUDUSD’de karşımıza çıkacak olan fırsatları değerlendireceğiz.
14.00’da Yurt içinden politika faizi oranı açıklanacak. TCMB’nin faizleri %7.50 de sabit tutması bekleniyor. Paritelerde önemli bir hareket getirmesini beklemiyoruz gelecek olan verinin.
15.30’da ABD’den 3. çeyrek büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %2. Beklentiden iyi gelecek olan veri USD için son derece pozitif olur.
17.00’da ABD’den CB tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti 99.3. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri USD için olumlu olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.