Forex Takvimi – 24.07.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta yaşıyoruz. Zaman aman USD’nin paritelerde baskını artırdığını gördük. Dün ABD’den gelen haftalık işsizlik başvuruları verisinin 255 bin gelmesi USD için son derece pozitif oldu. Diğer yandan yurt içinde yaşanan gelişmeler TRY üzerinde bakı oluşturmaya devam ediyor. Bu sebeple USDTRY’de yukarı yönlü hareketlerin devamı gelebilir. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Saat 10 ile 11 arasında Euro Bölgesi’nden hizmetler PMI ve imalat PMI açıklanacak. Fransa, Almaya ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan bu veriler EUR için son derece önemli. Geçtiğimiz haftalarla kıyasladığımızda Yunanistan konusunda son günlerde iyimerlik var. Bu sebeple beklentiden iyi gelecek olan veriler EURUSD’de yukarı yönlü hareketler yaşanabilir.
16.45, ABD flaş imalat PMI (beklenti 53.7). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
17.00, ABD yeni konut satışları (beklenti 543 bin). Açıklanacak olan veride değişim olması durumunda USD paritelerinde hareketlenme olabilir. Faka paritelerdeki etkisi pek de fazla olmaz bizce.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.