Forex Takvimi – 24.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. Haftanın ilk gününde Boris Johnson’dan gelen açıklamalar GBP satışlarını beraberinde getirdi. Brexit için kampanya yürüteceğini açıklaması nedeniyle GBPUSD üzerindeki baskı hala devam ediyor. Diğer yandan İran yaptığı açıklamada petrol üretimini dondurma kararının son derece saçma ve gülünç olduğunu ifade etti. Bunun sonucunda petrol fiyatları üzerindeki baskının devam ettiğine şahit olduk. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
İngiltere’den saat 11.30’da BBA Mortgage başvuruları açıklanacak. Beklenti 45.2 bin. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Açıkcası gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi bizce sınırlı olur.
ABD’den saat 16.45’de flaş hizmetler PMI açıklanacak. Beklenti 53.4. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi son derece sınırlı olur.
ABD seansında saat 17.00’de birinci el konut satışları ile 17.30’da ham petrol envanterleri verileri açıklanacak. Birinci el konut satışlarının 520 bin civarında olması bekleniyor. Ham petrol envanterleri petrol fiyatlarına hareket getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.