Forex Takvimi – 23.12.2015

ABD ve Kanada Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Önemli bir hafta içerisindeyiz. Paritelerde ani yön değişimleri özellikle çok fazla yaşanıyor yılın bu son günlerinde. Dün piyasa TCMB’nin politika faizini artırmasını bekliyordu fakat TCMB’nin faizleri sabit tutması sonrasında Türk lirası varlıklarına satışlar geldi. Bugün ise önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30’da İngiltere’den cari hesap açıklanacak. Beklenti -21.3 milyar sterlin. Ayrıca büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %0.5. Beklenti üstü gelecek olan veriler GBP için son derece pozitif olur.
15.30’da Kanada’dan perakende satışlar, çekirdek perakende satışlar ve büyüme verisi açıklanacak. Beklenti altı gelecek olan veriler CAD satışlarını beraberinde getirebilir.
Yine 15.30’da ABD’den çekirdek dayanıklı mal siparişleri ( beklenti %0.1), dayanıklı mal siparişleri ( beklenti -%0.6) açıklanacak ve çekirdek PCE fiyat endeksi açıklanacak. Baktığımızda USD için son derece önemli veriler. Özellikle Fed enflasyon için çekirdek PCE fiyat endeksi verisini yakından takip ediyor. Beklenti üzeri gelecek olan veriler USD paritelerinde önemli fırsatlar karşımıza çıkarabilir.
17.00’da ABD’den yeni konut satışları (beklenti 507 bin) ve 17.30’da ham petrol stokları açıklanacak. Bu dakikalarda paritelerde karşımıza çok önemli fırsatlar çıkabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.