Forex Takvimi – 23.06.2015

TCMB’den Faiz Kararları Açıklanıyor

Herkese iyi günler. Geçen haftaya kıyasladığımızda dolar haftaya baskılı başladı. Diğer yandan Yunanistan ile kreditörler arasında dün yapılan toplantıdan herhangi bir karar çıkmadı fakat olumlu adımlar atıldığı ifade edildi kreditörler tarafından. Önemli veri ve gelişmeler bu hafta bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00 ve 11.00 arasında Euro Bölgesi’nden imalat ve flaş PMI verileri açıklanacak. 10.00’da Fransa, 10.30’da Almanya, 11.00’de ise Euro Bölgesi… Hizmetler PMI verilerinde önceki aya göre önemli bir değişiklik beklenmiyor fakat imalat PMI verilerinde özellikle Fransa olmak üzere geçtiğimiz aya göre toparlanma bekliyor piyasa. Gün boyu euro paritelerine yön verecek önemde veriler.
14.00, TCMB para politikası kararları açıklanacak. Seçimler sonrası TCMB’nin ilk para politikası toplantısında faiz türlerinde herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Para politikası metnindeki ifadelere dikkat edeceğiz.
15.30, ABD dayanıklı ürün siparişleri (beklenti %-0.5), çekirdek dayanıklı ürün siparişleri (beklenti %0.6). ABD’den bu hafta gelecek olan büyüme ile birlikte en önemli veri. Ekonominin hem tüketim hem üretim ayağı ile ilgili önemli bilgiler içeriyor ve ikinci çeyrek büyüme performansı için kritik bir gösterge.
17.00, ABD birinci el konut satışları (beklenti 521 bin), Richmond imalat endeksi (beklenti 1). Dayanıklı ürün siparişleri başrolü çalacak fakat bu iki veri de yine piyasanın gözünden kaçmayacak. 
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.