Forex Takvimi – 23.02.2016

Gözler TCMB Kararlarında!

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri karşımıza çıkmadı fakat paritelerde önemli hareketlenmeler yaşandı. Özellikle Londra belediye başkanı Boris Johnson’ın Brexit seçeneğine sıcak bakması GBP üzerinde büyük bir baskı oluşturdu. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
13.15’de ise İsviçre Merkez Bankası SNB başkanı Jordan bir konuşma yapacak. Kurlar ve faizlerle ilgili yapacağı yorumları yakından takip edeceğiz. Faizleri daha fazla eksiye çekme sinyalleri gelirse frank satışlarına neden olabilir.
14.00’de TCMB Şubat ayı para politikası karalarını açıklıyor. Piyasalardaki genel beklenti faizlerde bir değişikliğe gidilmeyeceği yönünde fakat olur da sürpriz bir faiz artışı gelirse liraya güç katar.
Öğleden sonra saat 17.00’de ABD’den CB tüketici güven endeksi, Richmond imalat endeksi ve ikinci el konut satışları açıklanıyor. Beklentiler sırasıyla 97.6, 2 ve 5.42 milyon. Tüketici güveni, konut piyasası ve imalat ile ilgili üç önemli veri ve tüm piyasaları etkileyebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.