Forex Takvimi – 22.12.2015

Fed’den Sonra Bugün Gözler TCMB’de

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvime baktığımızda önemli bir veri açıklanmadığını gördük. Yılın son günlerinde olduğumuz için paritelerde ani yön değişimleri yaşanıyor. Bu gibi dönemlerde son derece dikkatli olmanızı öneriyoruz.  Hafta boyuca son derece önemli veri ve gelişmeler karşımıza çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30’da İngiltere’den özel sektör net borçlanmaları açıklanacak. Beklenti 11.9 milyar. Beklentiden kötü gelecek veri GBPUSD üzerindeki baskıyı artırır.
14.00’da TCMB faiz oranı kararını açıklayacak. 50 baz puan faiz artışı bekleniyor. Bu dakikalarda bütün dikkatimiz USDTRY paritesinde olacak. Önemli fırsatlar bizleri bekliyor olacak.
15.30’da ABD’den büyüme verisi açıklanacak. Beklenti %1.9. Büyümede iyileşme yaşanması USD’nin gücüne güç katar. Bu dakikalarda USD paritelerinde hareketlenmeler yaşanabilir.
17.00’da yine ABD’den mevcut ev satışları açıklanacak. Beklenti 5.32 milyon. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.