Forex Takvimi – 22.06.2015

Piyasalar Eurogroup Toplantısını Bekliyor!

Herkese iyi günler. Piyasalarda volatilitenin ve öngörülemez hareketlerin çok olduğu bir haftayı geride bıraktık. Fed başkanı Yellen’dan gelen temkinli tondaki açıklamalar USD üzerinde baskı oluşturdu. Diğer yandan Yunanistan ile kreditörler arasında görüşmeler bir türlü meyvesini veremedi. Yunanistan bilmecesi giderek büyüyor. Dilerseniz bugün yaşanacak olan veri ve gelişmelere bakalım.
Avrupalı liderler AB Konseyi başkanı Tusk’un çağrısı ile Brüksel’de Yunanistan konusunda son bir durum değerlendirmesi için bir araya gelecekler. Onlarca zirve anlaşmasız geride kaldı, bugün de bunların arasına katılabilir fakat toplantı Tsipras tarafından pozitif karşılandı ve piyasalarda rahatlama getirmeye yetti Cuma günü.
17:00, ABD ikinci el konut satışları, beklenti 5.29 milyon. Geçtiğimiz hafta inşaat izinleri ve konut başlangıçları gibi iki önemli konut verisi gelmişti ABD’den. İlki beklentiden iyi, ikincisi beklenti altı kalmıştı. İkinci el konut satışlarının beklenti üzeri gelmesi son zamanlarda keyfi kaçan dolar boğalarına moral verebilir.
Piyasalarda volatilitenin bu kadar yüksek olduğu zamanlarda doğru desteğin önemi ortaya çıkıyor. Ailemizin bir parçası olarak siz de yatırımlarınızı pozitif yönde değerlendirebilirsiniz. Bunun için sağ taraftaki kayıt formunu doldurmanız yeterli.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.