Forex Takvimi – 22.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin çok fazla olduğu bir haftayı geride bıraktık. Risk iştahının artmasından sonra güvenli limanlardan çıkış yaşandığına ve USD’nin alıcı bulduğuna şahit olduk. Bu hafta ABD’den, İngiltere’den ve Türkiye’den önemli veri ve gelişmeler var. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Sabah saatlerinde sırasıyla Fransa, Almanya ve Euro Bölgesi flaş hizmetler ve imalat PMI verileri açıklanacak. Fransa saat 10.00, Almanya 10.30, Euro Bölgesi ise 11.00’de açıklanıyor. İmalat PMI verilerinde önceki aya göre küçük bir gerileme bekleniyor, hizmetler PMI tarafında ise Fransa’da hafif bir yükseliş Almanya ve Euro Bölgesi’nde bir miktar gerileme bekliyor piyasalar.
Öğleden sonra da ABD’den flaş imalat PMI verisi açıklanacak ve piyasalar 52.4’den 52.5’e yükseliş bekliyor. Piyasaların bu veri değil de ISM imalat PMI verisine daha fazla önem verdiğinin altını çizelim.
Avustralya’dan saat 17.30’da CB öncü endeksi açıklanacak. Önceki rakam %0.3. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması AUD için pozitif olur fakat gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.