Forex Takvimi – 22.01.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta geçiriyoruz. Dün ECB başkanı Draghi mikrofonun başına geçti ve yine yaptı yapacağını. Beklendiği gibi faizlerde bir değişiklik yaşanmadı fakat ECB başkanı Draghi yaptığı açıklamada Mart ayında politikaların yeniden gözden geçirilebileceğini ve enflasyon üzerindeki aşağı yönlü baskıların devam edeceğini belirtti. Güvercin tonda açıklamaların gelmesi EUR satışlarını beraberinde getirdi. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00’da Fransa flaş imalat PMI, flaş hizmetler PMI, 10.30’da Almanya’dan flaş imalat PMI ve flaş hizmetler PMI açıklanacak.
11.00’da ise Euro Bölgesi’nden flaş imalat PMI(beklenti 53.0 ve flaş hizmetler PMI(beklenti 54.2) açıklanacak. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur.
11.30’da İngiltere’den perakende satışlar(beklenti – %0.1) açıklanacak. Beklentiden kötü gelecek veri GBPUSD üzerinde baskı oluşturabilir.
15.30’da Kanada’dan TÜFE ve perakende satış verileri gelecek. Paritelerde ve özellikle USDCAD’de bu dakikalarda önemli hareketlilikler yaşanabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.