Forex Takvimi – 21.05.2015

ECB Tutanakları ve PMI Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Dün FOMC toplantısına baktığımızda Haziran ayının hala masada olduğunu fakat ekonomik şartların Haziran ayı faiz artışına el vermeyeceği görüşünde açıklamalar vardı. Diğer yandan Yunanistan ve Çin olmak üzere uluslararası risklerin tartışıldığını gördük. Tutanakların piyasaya yeni bir bilgi vermedi ve tutanakların etkisinin kalıcı olma ihtimalini düşük görüyoruz.
Euro Bölgesi’nden saat 10-11 arasında hizmetler ve imalat PMI açıklanacak. Almanya, Fransa ve Euro Bölgesi’nden gelecek olan verilerin beklenti üzeri kalması EUR için sonderece pozitif olur ve EURUSD’de yukarı yönlü hareketler yaşanabilir.
11.30, İngiltere perakende satışlar (beklenti %0.4). Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP için pozitif olur ve GBP paritelerinde fırsatlar karşımıza çıkabilir.
14.30, ECB para politikası tutanakları açıklanacak. Toplantıda konuşulan konuların detaylarını göreceğiz. Fakat paritelere keskin hareketler getirmeyebilir.
15.30, ABD haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 271 bin). Açıkcası gelecek olan veride artış olması USD için negatif olabilir.
17.00, ABD Philly Fed imalat endeksi (beklenti 8.1). Gelecek olan veride iyileşme olması USD paritelerinde fırsatlar sunabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.