Forex Takvimi – 20.11.2015

Kanada Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta içerisindeyiz. USD hafta baskılı bir başlangıç yaptı fakat FOMC tutanaklarının açıklanması ile birlikte üzerinde baskı oluştu. Tutanaklarda üyeler Aralık ayı faiz artırımını masada tutsa da bazı üyelerin temkinli bir tutum sergilediği göze çarptı. Aralık ayına kadar ABD’den gelecek olan veriler ıskalanmaz ise faiz artışı olasılığı iyice artabilir. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Türkiye’den saat 10.00’da tüketici güveni açıklanacak. Önceki rakam 62.8. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur fakat verinin paritelere bir hareket getirmesini beklemiyoruz.
10.00’da ECB başkanı Draghi Frankfurt’ta konuşma yapacak. Son dönemlerde Draghi’den açıklamalar geliyor. Para politikası ile ilgili açıklamaların gelmesi EUR paritelerinde hareketlenmelere neden olur. Açıklamaları yakından takip edeceğiz.
15.30’da Kanada’dan çekirdek TÜFE, çekirdek perakende satışlar ve TÜFE açıklanacak. CAD için son derece önemli veriler. Beklenti altı gelecek olan veriler CAD satışlarını beraberinde getirebilir. Bu dakikalarda USDCAD’de önemli fırsatlar karşımıza çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirirken petrol fiyatlarını görmezden gelmeyelim.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.