Forex Takvimi – 20.08.2015

ABD ve İngiltere Verilerine Dikkat!

Herkese iyi günler. Son derece hareketli bir hafta geçiriyoruz. Dün FOMC tutanakları açıklandı. Tutanaklar piyasa tarafından güvercin algılandı ve dolar satışları geldi. Yurt içinde ise artan siyasi belirsizlikler ve jeopolitik riskler nedeniyle USDTRY asya seansında 3.00 seviyesine yükseldi. Belirsizliklerin devam etmesi TRY üzerinde baskı yaratmaya devam edecek. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30, İngiltere perakende satışlar (beklenti %0.4).  Geçmiş veriye baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. GBP için son derece önemli bir veri. GBP paritelerinde fırsatlar karşımıza çıkabilir.
15.30, ABD haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 272 bin), Kanada toptan satışlar (beklenti %1.0). Kanada’dan gelecek olan veri beklenti altı kalırsa USDCAD’de yukarı yönlü hareketler yaşanabilir.
17.00, ABD Philly Fed imalat endeksi  (beklenti 6.9), var olan konut satışları (beklenti 5.45 milyon). Gelecek olan verilerde iyileşme olması USD için pozitif olur fakat beklentiden çok farklı gelmeyen verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.