Forex Takvimi – 19.11.2015

Bugün Fırsatlar Bitmez!

Herkese iyi günler. Haftaya baskılı başlayan bir dolar vardı fakat dün FOMC tutanaklarının beklenen kadar şahin olmaması dolar baskısının bir miktar azalmasına neden oldu. Tutanaklarda üyelerin Aralık ayının faiz artışı için uygun olabileceği mesajı verirken bir yandan da bazı üyelerin karar metninde yapılan bazı değişikliklerin çok güçlü Aralık ayı faiz artışı için sinyal vermesinden endişeli oldukları görüldü. Aralık ayına kadar gelecek olan veriler ıskalanmaz ise faiz artışı gelme ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
İngiltere’den saat 11.30’da perakende satışlar açıklanacak. Beklenti %-0.5. Piyasanın sevdiği bir veri. GBP paritelerinde hareketlenmelere hazır olun.
14.30’da ECB’den para politikası tutanakları açıklanacak. Geçtiğimiz toplantıda konuşulan konuların detaylarını öğreneceğiz. Varlık alım programının artırılması ile ilgili açıklamaların gelmesi EUR üzerindeki baskıyı iyice artırır. Gevşek tonda açıklamalar EUR satışlarını beraberinde getirebilir.
ABD’den 15.30’da haftalık işsizlik başvuruları, saat 17.00’da ise Philly Fed imalat endeksi açıklanacak. Her iki veride de iyileşme yaşanması dolar alıcılarını devreye sokar.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.