Forex Takvimi – 19.10.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin bol olduğu bir hafta geride kaldı. Çekirdek TÜFE dışında ABD’den gelen verilerin beklenti altı kalması hafta boyunca dolar üzerinde baskı yaşanmasına neden oldu. Bu hafta ekonomik takvime baktığımızda ise geçtiğimiz haftayı aratmayacağını söyleyebiliriz. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Kanada’da genel seçim düzenlenecek. Anketlere baktığımızda liberaller ve muhafazakarların oylarının başa baş olduğunu söyleyebiliriz. Tabi seçimlerden farklı bir sonuç çıkması CAD üzerinde baskı yaratabilir. 
17.00’da FOMC üyesi Brainard’ın açıklamaları var. Geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamasında faiz artışı için yeterli veri olmadığını açıkladı. Brainard farklı tonda açıklamalar yapmaya devam ederse paritelerde hareketlenmeler yaşanabilir.
FOMC üyesi Lacker’dan açıklamalar gelecek. Şahin tonda açıklamalar geliyor genelde Lacker’dan. Açıklamalarını yakından takip edeceğiz. Güvercin tonda açıklamalar gelmediği sürece paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.