Forex Takvimi – 19.03.2015

Şimdi Sıra SNB’de

Herkese iyi günler. Dün çok hareketli bir gün geçirdik. Beklenen oldu ve FOMC kararlarında ‘sabırlı’ ifadesi kaldırıldı fakat güvercin tonda gelen açıklamalarla birlikte USD’de geri çekilmeler gördük. Fakat Yellen dikkat çektiği en önemli konuların başında sabırlı ifadesinin kaldırılmasının sabırsız olacakları anlamına gelmediğini tekrar tekrar hatırlattı. Baktığımızda nette tedbirli ve temkinli açıklamalar geldi Fed Başkanı Yellen’dan. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.30, İsviçre faiz oranları ve para politikası kararları açıklanacak. Faiz oranında herhangi bir değişme olması beklenmiyor. Fakat beklentinin dışında bir gelişme olması CHF paritelerinde keskin hareketlere neden olabilir.
12.15, Euro Bölgesi’nden hedeflenen LTRO (beklenti 40.0 milyar euro). ECB’nin bankalara piyasaya dağıtması için verdiği miktarda nasıl değerlendirdiklerini göreceğiz. Beklentiden çok farklı gelecek olan veri EUR bölgesinde hareketlenmelere neden olabilir.
14.30, ABD işsizlik başvuruları (beklenti 295 bin). Önceki veriye baktığımızda  bir artış olması bekleniyor. Gelecek olan veride artış olması USD için olumsuz olabilir.
16.00, ABD Philly Fed imalat endeksi (beklenti 7.2). Gelecek olan veride bir iyileşme olması bekleniyor. Beklentiden iyi gelecek olan veri USD için olumlu olabileceğini söyleyebiliriz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.