Forex Takvimi – 19.02.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Piyasalarda hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta geçiriyoruz. Haftanın ilk günlerinde risk-on modunun olması nedeniyle USD alıcıları devreye girdi ve güvenli limanlardan çıkış oldu. Haftanın diğer günlerinde ise petrol fiyatlarını dengelemek için görüşmeler gerçekleşti. Görüşmeler sonrası gelen açıklamalar sonrasında petrol fiyatlarında ve USDCAD’de ani yön değişimlerine şahit olduk. Dilerseniz haftanın son işlem gününde bizleri neler bekliyor biz göz atalım.
11.30’da İngiltere’den perakende satışlar açıklanacak. Beklenti %0.7. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması GBP için pozitif olur.
15.30’da ise Kanada ve ABD’den önemli veriler açıklanacak. ABD’den TÜFE verileri bekleniyor. Kanada’dan ise çekirdek perakende satışlar, çekirdek TÜFE ve çekirdek perakende satışların gelmesi bekleniyor. Bu saatlerde USDCAD’de önemli hareketlenmeler yaşanacak.
17.00’da Euro Bölgesi’nden tüketici güveni endeksi açıklanacak. Beklenti -7. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride hafif de olsa kötüleşme yaşanması bekleniyor. Bizce gelecek olan verinin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.