Forex Takvimi – 18.12.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta geçiriyoruz. Fed’in beklendiği gibi faizleri 25 baz puan artırması ilk başta pozitif bir gelişme olarak gözükse de sonrasında Fed başkanı Yellen’dan gelen temkinli açıklamalar USD üzerinde  bir miktar baskı oluşturdu. Dün ise petrol fiyatları üzerinde baskı vardı. Bunun sonucunda USDCAD soluksuz yükselişine devam etti ve 1.3980 seviyelerine kadar yükseldi. Diğer emtiya para birimleri de USD karşısında değer kaybetti. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Euro Bölgesi’nden saat 11.00’da cari hesap açıklanacak. Beklenti 32.2 milyar. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride iyileşme yaşanması bekleniyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri EUR için pozitif olur.
15.30’da Kanada’dan TÜFE ve çekirdek TÜFE verisi açıklanacak. Petrol fiyatlarındaki düşüşten büyük darbe yiyen CAD bu verilerin de kötü gelmesi ile birlikte yere yığılabilir. Bu dakikalarda USDCAD’deki fırsatları kaçırmayalım…
Saat 16.45’de ABD’den flaş hizmetler PMI açıklanacak. Beklenti 55.9. Önceki rakama baktığımızda gelecek olan veride bir değişim yaşanması beklenmiyor. Beklentide gelecek olan verilerin paritelerdeki etkisi sınırlı.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.