Forex Takviminde Bugün Neler Bekleniyor

TCMB’den PPK Kararları Açıklanıyor!

Herkese iyi günler. Dün paritelerde ani dönüşlerin çok fazla olduğu bir gündü. Yurt içinde ise koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması TRY üzerindeki baskıyı iyice arttırdı ve USDTRY 2.8750 seviyelerine kadar yükseldi ve tarihi zirveyi tazelemiş oldu. Bugün ise önemli fırsatlar bizleri bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
11.30, İngiltere TÜFE (beklenti %0.0), ÜFE (beklenti %-1.8). BoE faiz artırım sürecinde enflasyon verilerini yakından takip edeceğini belirtmişti. TÜFE’nin beklenti üzeri gelmesi GBPUSD’de yukarı yönlü hareketlerin yaşanmasına neden olabilir.
14.00, TCMB faiz kararları açıklanacak. Açıkcası koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmamsı TRY üzerindeki kırılganlığı arttırdı.  TCMB’nin faiz kararında bir değişiklik yaşanması beklenmiyor. Fakat TRY üzerindeki baskıyı bir miktar da olsa azaltmak için elinde faizleri artırma silahı bulunuyor.
15.30, ABD konut izinleri (beklenti 1.20 milyon). Gelecek olan veride iyileşme olması USD için pozitif olur ve paritelerde fırsatlar karşımıza çıkabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.