Forex Takvimi – 18.03.2016

Kanada Verileri ve USDCAD!

Herkese iyi günler. Son iki haftadır merkez bankalarından gelen açıklamalar sonrasında paritelerde hareketliliğin arttığına şahit olduk. FOMC kararlarının bu hafta güvercin tonda olması USD üzerinde büyük bir baskının oluşmasına neden oldu. Özellikle 4 faiz artışı beklentisi yerine 2 tane faiz artışı beklenmesi USD satıcılarını devreye soktu. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
14.30, Kanada TÜFE (beklenti %0.2), çekirdek TÜFE (beklenti %0.5), perakende satışlar (beklenti %0.8), çekirdek perakende satışlar (beklenti %0.7). Kanada’dan bu haftanın en önemli verileri ve tüm CAD paritelerinde büyük hareketler görebiliriz.
17.00, ABD öncü Michigan tüketici güven endeksi (beklenti 92.3), Michigan enflasyon beklentileri (önceki %2.5). Tüketici güven endeksinin önceki aya göre hafif yükselmesi bekleniyor.
Bu veriler dışında FOMC’nin üç üyesi konuşma yapacak öğleden sonra. Önce Dudley, Sonra Rosengren ve son olarak da Bullard’dan yorumlar duyacağız. Fed kararları sonrası ilk yorumlar olacak bunlar ve üç üyenin ileriye dönük niyetlerini öğrenmeye çalışacak piyasalar.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.