Forex Takvimi – 17.11.2015

İngiltere ve ABD’den TÜFE Verileri Geliyor

Herkese iyi günler. Dün ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için karşımıza önemli fırsatlar çıkmadı. USD haftaya baskılı başladı. Özellikle emtia para birimleri USD’nin karşısında durmakta iyice zorlanmaya başladı. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
11.30’da İngiltere’den TÜFE açıklanacak. Beklenti %0.2. BoE enflasyon raporunda TÜFE rakamlarına negatif revizeler getirmişti. BoE faiz artırım sürecinde enflasyon tarafında iyileşme görmek istediğini altını çiziyor. Beklenti üzeri gelecek olan veri GBP için pozitif olur.
12.00’da Almanya’da ZEW ekonomi güveni endeksi açıklanacak. EUR için son derece önemli bir veri. Beklenti üzeri gelecek olan veri EURUSD’de toparlanmaları beraberinde getirebilir.
15.30’da ABD’den TÜFE ve çekirdek TÜFE açıklanacak. Fed’in enflasyon için çekirdek PCE fiyat endeksine önem verdiğini biliyoruz. Fakat gelecek olan veriler de USD için son derece önemli. Bu saatlerde USD paritelerinde hareketlenmeler olabilir.
ABD’den saat 16.15’de kapasite kullanım oranı ve sanayi üretimi açıklanacak. Beklentide gelecek olan verilerin paritelerdeki etkisi sınırlı olur.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.