Forex Takvimi – 17.08.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Hareketli bir haftayı geride bırakıyoruz. PBoC’nin yuanı devalüe etmesi piyasalarda büyük bir etki yarattı. Diğer yandan koalisyon görüşmelerinden sonuç çıkmaması TRY üzerindeki baskıyı iyice arttırdı ve USDTRY yeni tarihi zirvelere kadar yükseldi. Bu hafta da bizi önemli veri ve gelişmeler bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
10.00, Türkiye çeyreklik işsizlik ortalaması (önceki veri %9.6). TRY için önemli bir veri. Geçtiğimiz hafta koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması USDTRY çiftinide zirvelerin görülmesine neden oldu. Açıklanacak veride kötüleşme yaşanması TRY üzerindeki baskıları arttırabilir.
10.15, İsviçre ÜFE perakende satışlar (beklenti %-0.6).  Beklenti üzeri gelecek olan veriler CHF paritelerinde hareketlenmeler yaratabilir.
Euro Bölgesi’nden saat 12:00’da ticaret dengesi açıklanacak. Beklenti 19.3 milyar. Beklenti altı gelecek olan veri EUR için negatif olur fakat paritelere pek de büyük bir hareket getirmez.
15.30, Kanada yabancı menkul kıymet alımları (beklenti -5.95 milyar), ABD Empire state imalat endeksi (beklenti 5.0). Bu dakikalarda USDCAD paritelerinde hareketlenmeler yaşanabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.