Forex Takvimi – 16.11.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Zorlu ve üzücü bir haftayı geride bıraktık. Cuma akşamı Paris’te yaşanan terör saldırıları sonucu 130 üzerinde insan hayatını kaybetti. Bütün bu yaşananlar sonrasında Fransız halkına baş sağlığı diliyoruz ve artık bu gibi şiddet olaylarının bir an önce son bulmasını diliyoruz. Bu hafta önemli veri ve gelişmeler bizleri bekliyor. Paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Türkiye’den saat 10.00’da çeyreklik işsizlik ortalaması açıklanacak. Önceki veri %9.8. İşsizlik hala beklenilen seviyelerde değil. Gelecek olan rakamda kötüleşme yaşanması USDTRY’de yukarıları getirir.
Öğle saatlerinde ise Euro Bölgesi’nden Final TÜFE açıklanacak ve Draghi Madrid’de konuşma yapacak. ECB’nin enflasyona ne kadar önem verdiğini hepimiz artık çok iyi biliyoruz. Gelecek olan veride kötüleşme yaşanması EUR üzerinde baskı yaratır ve enflasyon tarafında beklenen ilerleme kaydedilmez ise Aralık ayı toplantısında ECB’den ek gevşeme hamle gelme olasılığı iyice artabilir.
15.30’da Kanada ve ABD’den önemli veriler açıklanacak. Bu da demek oluyor ki bu saatlerde USDCAD’de hareketlenmelere hazırlıklı olmamız gerekiyor.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.