Forex Takvimi – 15.12.2015

Bugün Bu Fırsatlar Kaçmaz!

Herkese iyi günler. Son derece önemli bir hafta bizi bekliyor. Dün ekonomik takvimde veri yetersizliği olduğu için paritelerde önemli fırsatlar karşımıza çıkmadı. Dün petrol fiyatları üzerindeki baskının artması sonrasında petrol ihraç eden ülke para birimleri üzerinde baskı oluştu. Bugünden itibaren önemli fırsatlar karşımıza çıkmaya başlayacak. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bir göz atalım.
Türkiye’den saat 10.00’da çeyreklik işsizlik ortalaması açıklanacak. Önceki veri %10.1. Geçtiğimiz hafta büyüme verisinin olumlu anlamda sürpriz yapması TRY için pozitif oldu fakat geçtiğimiz haftanın son işlem gününde sert TRY satışları yaşandı. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması TRY için pozitif olur. USDTRY’de geri çekilme yaşansa da kalıcı bir düşüşe dönüşmesini beklemiyoruz.
İngiltere’den saat 11.30’da TÜFE verisi açıklanacak. Beklenti %0.1. GBP için son derece önemli bir veri. BoE faiz artırım sürecinde enflasyonda ve istihdamda iyileşme yaşanmasını bekliyor. Enflasyon tarafında yaşanılacak olan iyileşme GBPUSD’de yukarıları getirir. Bu saatlerde fırsatlara hazır olun…
Euro Bölgesi’den saat 12:00’da önemli veriler açıklanacak. Almanya ZEW ekonomi güveni (beklenti 15.4). EUR için önemli veriler. Gelecek olan veride iyileşme yaşanması EUR için pozitif olur.
15.30, Kanada imalat satışları (önceki veri %-1.5). Beklenti altı kalacak olan veri USDCAD’de yukarı yönlü hareketlerin yaşanmasına neden olabilir.
15.30, ABD çekirdek TÜFE (önceki veri %0.2), çekirdek ÜFE (beklenti %0.2). USD için son derece önemli veriler. Gelecek olan verilerde iyileşme yaşanması USD paritelerinde fırsatlar sunabilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.