Forex Takvimi – 14.08.2015

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Herkese iyi günler. Çok hareketli bir hafta yaşıyoruz. Bir yandan yurt dışı gelişmelerine baktığımızda PBoC’nin arka arkaya iki gün yuanı devalüe etmesi piyasalara büyük hareketler getirdi. Diğer yandan yurt içine baktığımızda dün yapılan koalisyon görüşmelerinden bir kararın çıkmaması USDTRY’yi yeni zirvelere taşıdı ve erken seçim olasılığı iyice artmış oldu. Bugünde önemli fırsatlar bizi bekliyor. Dilerseniz bugün gelecek olan verilere bakalım.
Sabah saatlerinde Euro Bölgesi üyelerinden ikinci çeyrek flaş büyüme rakamları açıklanıyor. 8.30’da Fransa (beklenti %0.2), 9.00’da Almanya (beklenti %0.5), 11.00’de İtalya (beklenti %0.3) ve 12.00’de Euro Bölgesi flaş ikinci çeyrek büyüme (beklenti %0.4) açıklanıyor. Tüm euro paritelerine hareket getirecek çok kritik veriler. Yani Cuma sabahı euro paritelerinde önemli fırsatlar göreceğiz.
12.00, Euro Bölgesi final TÜFE (beklenti %0.2), final çekirdek TÜFE (beklenti %1.0). Büyüme rakamlarının yanında enflasyon verileri de açıklanacak Euro Bölgesi’nden. Flaş rakamlara herhangi bir revize gelmesi beklenmiyor. 
Öğleden sonra ABD’den ÜFE (beklenti %0.1), çekirdek ÜFE (beklenti %0.1), kapasite kullanım oranı (beklenti %78.0), sanayi üretimi (beklenti %0.3), öncü Michigan tüketici güven endeksi (beklenti 93.5). ABD’den bir birinden önemli veriler ve yine tüm piyasalarda keskin hareketlere neden olabilir. Herkesi Cuma öğleden sonra ekran başında olmaya devam ediyoruz.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.