Forex Takvimi – 14.03.2016

Bugün Ekonomik Takvimde Neler Var?

Dün Ankara’da Kızılay Atatürk Bulvarı’nda gerçekleştirilen bomba saldırısından sonra 34 kişi hayatını kaybettiği belirtildi. Yaşanılan bu talihsiz olayların artık bir an önce son bulmasını diliyoruz. Bu trajik olaydan sonra yeni haftaya başlıyoruz. Önemli bir haftayı geride bıraktık. ECB başkanı Draghi geçtiğimiz haftaya damgasını vurdu. Bu hafta ise piyasanın gözü ve kulağı FOMC toplantısında olacak dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
Büyük haftanın ilk günü genelde olduğu gibi sakin. 12.00’de açıklanacak olan Euro Bölgesi sanayi üretimi Avrupa seansının en önemli verisi. Aralık ayında %1.0 geriledikten sonra Ocak ayında sanayi üretiminin %1.7 artmış olması bekleniyor.
Saat 21.00’de ise Yeni Zelanda Merkez Bankası RBNZ başkanı Wheeler bir konuşma yapacak. Çarşamba günü faiz indiren RBNZ’den önümüzdeki aylarda da yeni indirimler gelebilir. Wheeler’ın yapacağı konuşmadan bu yeni indirimlerinin ne kadar yakın olduğunu anlamaya çalışacak piyasalar. NZD paritelerinde harekete hazır olmanızı öneririz Wheeler konuşması sırasında.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Html code here! Replace this with any non empty text and that's it.