Forex Takvimi – 13.11.2015

Bütün Hafta Piyasalar Bu Verileri Bekledi!

Herkese iyi günler. Paritelerde hareketliliğin son derece fazla olduğu bir hafta içerisindeyiz. USD baskısı da bu hafta devam ediyor. Dün petrol fiyatlarının Ağustos ayından sonra en düşük fiyata gerilemesi ile birlikte USDCAD’de 1.3340 bölgesine yükseliş yaşandı. Diğer yandan sarı metalde ayıların devreye girmesi ile birlikte 1073 seviyelerine keskin bir düşüş yaşandı fakat boğaların devreye girmesi ile birlikte 1089 seviyesine bir toparlanma yaşandı şimdi ise değerli metal 1083 seviyelerinde. Dilerseniz bugün gelecek olan veri be gelişmelere bakalım.
Avrupa seansına Fransa ve Almanya’dan gelecek olan öncü büyüme verileriyle başlayacağız. İki ülke için de %0.3’lük bir büyüme bekliyor piyasalar. Avrupa seansının yönünü belirleyecek bu iki veri. İyi veriler euro için pozitif, kötü veriler ise euro üzerinde baskı yaratır. Sonra 11.00’de İtalya öncü büyüme ve 12.00’de Euro Bölgesi öncü büyüme açıklanacak.
15.30, ABD perakende satışlar (beklenti %0.3), çekirdek perakende satışlar (beklenti %0.4), ÜFE (beklenti %0.1), çekirdek ÜFE (beklenti %0.2). ABD’den haftanın önemli verileri haftanın son gününde geliyor. Güçlü istihdam raporunun ardından güçlü perakende satışlar Aralık ihtimalini biraz daha artırır ve doların gücüne güç katar.
17.00, Michigan öncü tüketici güven endeksi, beklenti 91.2. Tüketici güveninde önceki aya göre hafif bir yükseliş bekleniyor. Dolar için önemli bir veri yakından takip edilmeli.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.