Forex Takvimi – 13.08.2015

Piyasa ABD Verilerini Bekliyor!

Herkese iyi günler. Hareketli bir hafta geçiriyoruz. Yunanistan ile kreditörler arasında çıkan anlaşma haberleri paritelerde EUR alımlarını beraberinde getirdi. Diğer yandan PBoC’den yuanı devalüe etmeye devam etmesi AUD ve NZD üzerinde baskı oluşturdu. Fakat özellikle dün yoğun dolar satışlarının gelmesi ile birlikte AUD ve NZD üzerindeki baskı bir miktar azaldı. Dilerseniz bugün gelecek olan veri ve gelişmelere bakalım.
10.15, İsviçre ÜFE (beklenti %-0.2). Önceki veriye baktığımızda gelecek olan veride hafif kötüleşme yaşanması bekleniyor. Beklenti altı gelecek olan CHF için negatif olur. 
14.30, ECB para politikası toplantısı tutanakları. Dört hafta önceki toplantıda yaşanan tartışmaların detaylarını öğreneceğiz. 
15.30, ABD çekirdek perakende satışlar (beklenti %0.4), perakende satışlar (beklenti %0.6), haftalık işsizlik başvuruları (beklenti 272 bin). Tüketici ve iç talep açısından çok önemli bu verilerle ABD ekonomisinin ikinci çeyreğe nasıl bir start verdiğini anlamaya çalışacağız. Dolar açısından haftanın en önemli verileri ve beklentiden farklı rakamlar piyasalara büyük hareketler getirebilir.
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.